Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Nie od dziś wiadomo, że jak Cię widzą tak Cię piszą. To stare powiedzenie jest jak najbardziej trafne ponieważ zawsze przy poznawaniu nowego człowieka, zwracamy uwagę na jego wygląd. Najistotniejszą jednak rzeczą przy tej ocenie jeat schludność. Kiedy widzimy, że dana osoba jest zadbana oraz schludnie się ubiera – mamy do niej większe zaufanie. Z czasem poznajemy jej dalsze cechy charakteru i możemy nawet przymknąć oko na niedociągnięcia w ubiorze – jednak pierwsze wrażenie jest istotne w tym jak zapamiętamy daną osobę. Co jest więc ważne i na co zwrócić uwagę jeśli chcemy na kimś zrobić dobre wrażenie? I czy buty są aż tak istotne jak się o nich mówi?

Obuwie stanowi ważną część garderoby. Buty powinny być zawsze czyste oraz zadbane. Dobrze też postrzegamy jeśli dana osoba ma stylowe buty oraz pasują one do reszty garderoby. W przypadku mężczyzn dobrze sprawdzą się buty eleganckie np. mokasyny lub pantofle noszone do klasycznych jeansów lub spodni w bardziej eleganckim wydaniu. Buty prezentują się elegancko gdy są w kolorze ciemnym lub też jasnym – jednak ich fason powinien być dobrze dobrany.

W przypadku kobiet równie istotna jest schludność obuwia co jego wygląd. Dobrze prezentują się zarówno eleganckie pantofelki jak i mniej zobowiązujące baleriny. Zasada jest jednak prosta- należy unikać noszenia obuwia uszkodzonego oraz zanieczyszczonego. W sklepach są dostępne specjalne środki do czyszczenia butów z zamszu oraz skóry. Jest na to również wiele domowych sposobów. Jeśli jednak nie możemy doprowadzić naszego obuwia do schludnego wyglądu – lepiej nie nosić go na spotkania oraz w ważne miejsca.

Kolejnym ważnym elementem decydującym o wyglądzie naszych butów jest ich polerowanie oraz pastowanie. Regularna praktyka pastowania pozwoli nam zachować zadbane oraz ładne buty nawet na wiele lat. Nie jest więc konieczne kupowanie nowych butów co sezon – wystarczy odpowiednio zadbać o posiadane już obuwie. Miękka ściereczka oraz nabłyszczacz w sprayu potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Kolejną rzeczą w celu utrzymania obuwia w dobrej kondycji jest odpowiednie przechowywanie go. Najlepiej jest to robić w pudełkach lub też przy pomocy specjalnych prawideł. Obuwie dobrze przechowuje się w miejscach ciepłych i pozbawionych wilgoci.

Tak więc niezależnie od tego gdzie się wybieramy – dobrze jest dopasować obuwie odpowiednio do okazji oraz zadbać by było czyste. Take działanie poprawi nasz wizerunek oraz sprawi, że dobrze się poczujemy. Warto zadbać o wygląd naszych butów zwłaszcza podczas ważnych spotkań oraz rozmów o pracę. Unikajmy też noszenie niewłaściwego obuwia do nieodpowiedniej okazji.